58

Sklad: Pawlik- Krol, Morawski, Janczak- Tusk, Pek, Gronowski, Klimowicz, Soszynski- Biskup (Wierzcholowski 50), Mitrosz

20.07.2000
Baltyk- Parasol

Przystepujac do meczu znalismy wynik przedpoludniowego spotkania Orla z Jagiellonia. Zeby awansowac do finalu, musielismy wygrac dwiema bramkami. Wiedzielismy, ze nie bedzie to latwe zadanie, ze Parasol nie podlozy sie nam tak, jak Orzel Jagielloni (przy stanie 1:1 zeszlo 4 najlepszych zawodnikow i Orzel przegral 1:5).
Wiedzielismy tez, ze jestesmy w stanie zdobyc te dwie bramki.
Pierwsza strzelilismy juz w 3 minucie. Po dosrodkowaniu z rzutu roznego Jakub Biskup doskoczyl do pilki i skierowal ja do bramki Parasola...reka. A wiec nadal 0:0.
W pierwszej polowie gra wygladala tak, jak w meczu z Jagiellonia- my utrzymywalismy sie przy pilce i atakowalismy, kiedy byla ku temu sposobnosc, Parasol kontratakowal. Do przerwy nic juz sie nie zmienilo i do szatni zeszlismy z remisem gwarantujacym nam gre o trzecie miejsce.
Zaraz po przerwie Parasol wyprowadzil grozny kontratak. Zaskakujacy strzal z 35 metrow obronil czubkami palcow Mariusz Pawlik.
W 58 minucie prawa strona przedarl sie Oskar Mitrosz i dosrodkowal na pole karne do Krzysztofa Soszynskiego. Ten Zachowal sie jak profesor i spokojnie umiescil pilke w prawym rogu bramki Parasola. Nasza lawka oszalala. Ten wynik nie dawal nam co prawda awansu do finalu, ale bardzo zwiekszal szanse gry o trzecie miejsce. Poza tym, do finalu brakowalo nam teraz tylko jednej bramki.
Jednej bramki, ktora nie padla.
Po koncowym gwizdku sedziego, na boisko "wpadla" Jagiellonia, ktora przez caly mecz zachowywala sie jak wypuszczona z...no, powiedzmy, ze z lasu tropikalnego.
Bylismy zalamani, jednak pozbieralismy sie i podziekowalismy publicznosci.
Juz trzeba bylo myslec o meczu o trzecie miejsce.